Magic School
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magic School

Welcome!This is Magic shool and you will be happy and you will meet new friends!
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Обавестување

Go down 
+3
emi attias y tea (emogirl
valer4e
Dijan4e
7 posters
AuthorMessage
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

Обавестување Empty
PostSubject: Обавестување   Обавестување EmptyMon Apr 13, 2009 1:28 pm

Тука јас ке предавам се за познатите личности.Ова нема да биде како час туку сите ке работиме заедно (сите ке бидеме наставници на овој час).Ке биде интересно а и ке има награди.Па кој сака нека доага.
Back to top Go down
valer4e

valer4e


Posts : 65
Join date : 2009-04-10

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptyMon Apr 13, 2009 1:50 pm

Јас одам на овој изборен предмет Very Happy
Back to top Go down
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptyMon Apr 13, 2009 1:51 pm

valer4e wrote:
Јас одам на овој изборен предмет Very Happy
фалаа
уште да видиме уште кој ке оди и почнуваме
Back to top Go down
emi attias y tea (emogirl

emi attias y tea (emogirl


Posts : 203
Join date : 2009-04-11

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptyMon Apr 13, 2009 3:39 pm

Dijan4e wrote:
valer4e wrote:
Јас одам на овој изборен предмет Very Happy
фалаа
уште да видиме уште кој ке оди и почнуваме
Ako e za toa i jas ke odam Обавестување 53406
Back to top Go down
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptyMon Apr 13, 2009 4:51 pm

emogirl wrote:
Dijan4e wrote:
valer4e wrote:
Јас одам на овој изборен предмет Very Happy
фалаа
уште да видиме уште кој ке оди и почнуваме
Ako e za toa i jas ke odam Обавестување 53406
ок пријавена си
Back to top Go down
DaviD
Moderator
Moderator
DaviD


Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 27
Location : Предавам Во Магична Школа

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptyMon Apr 13, 2009 5:10 pm

И јас(и така сите наставници одат на изборни)
Back to top Go down
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptyMon Apr 13, 2009 5:15 pm

DaviD wrote:
И јас(и така сите наставници одат на изборни)
Пријавен си
значи може да почнеме
е вака еве список а вие изберете кој/а глумица/глумец прв да го истрауваме Very Happy :
1.Ashley Tisdale
2.Vannesa Hudgens
3.Robert Pattinson
4.Zac Efron
5.Mariana Esposito
6.Rocio Igarzabal
7.Pedro Lanzani
8.Gaston Dalmau
гласајте
Back to top Go down
DaviD
Moderator
Moderator
DaviD


Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 27
Location : Предавам Во Магична Школа

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptyMon Apr 13, 2009 6:10 pm

А зошто секој не си избере по свој избор па по некоја недела ќе подготви проекти,исмислено интервју слики и сл.
Back to top Go down
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptyMon Apr 13, 2009 6:15 pm

DaviD wrote:
А зошто секој не си избере по свој избор па по некоја недела ќе подготви проекти,исмислено интервју слики и сл.
може добра идеја
значи изберете си сите и донесете материјали
Back to top Go down
emi attias y tea (emogirl

emi attias y tea (emogirl


Posts : 203
Join date : 2009-04-11

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptyMon Apr 13, 2009 7:56 pm

mariana esposito
Back to top Go down
Bube
Moderator
Moderator
Bube


Posts : 182
Join date : 2009-04-10
Age : 27
Location : На концертот на Teen Angels

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptyMon Apr 13, 2009 8:02 pm

И јас се пријавувам и сакам да истражуваме за Rocio Igarzabal
Back to top Go down
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptyMon Apr 13, 2009 8:05 pm

Пријавена си и вака ако сакате:
ке се договориме и ке истражуваме за една па за друга...на пример:
прво ке истражуваме за росио, потоа за мариана.....
бидејки онака ке се смешаме
ако се сложувате прво да истражуваме за росио може?
Back to top Go down
dusica
Moderator
Moderator
dusica


Posts : 202
Join date : 2009-04-10
Age : 27

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptyMon Apr 13, 2009 8:36 pm

i ja se prijavuvam..
prvo za rosio?
Back to top Go down
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptyMon Apr 13, 2009 9:15 pm

dusica wrote:
i ja se prijavuvam..
prvo za rosio?
да ако се сложуваат сите
Back to top Go down
dusica
Moderator
Moderator
dusica


Posts : 202
Join date : 2009-04-10
Age : 27

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptyMon Apr 13, 2009 9:42 pm

epa ja se slozuvam....
a ako mislite istrazuvanje?
da barame raboti za nea?
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 30
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptyMon Apr 13, 2009 9:52 pm

dada od privaten zivot
Back to top Go down
https://magicschool.rpg-board.net
dusica
Moderator
Moderator
dusica


Posts : 202
Join date : 2009-04-10
Age : 27

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptyMon Apr 13, 2009 9:52 pm

aaaa epa super
Back to top Go down
emi attias y tea (emogirl

emi attias y tea (emogirl


Posts : 203
Join date : 2009-04-11

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptySun Apr 26, 2009 10:40 am

moze 1-vo za mar??????????????
Back to top Go down
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување EmptySun Apr 26, 2009 6:44 pm

па нз прво велите за росио па за мар како сакате вие?
Back to top Go down
Sponsored content

Обавестување Empty
PostSubject: Re: Обавестување   Обавестување Empty

Back to top Go down
 
Обавестување
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Обавестување
» Обавестување
» Обавестување
» Обавестување
» Обавестување

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Magic School :: Изборни предмети :: Се за познатите-
Jump to: