Magic School
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magic School

Welcome!This is Magic shool and you will be happy and you will meet new friends!
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 El Rostro De Analia

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin
Admin


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 30
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

El Rostro De Analia Empty
PostSubject: El Rostro De Analia   El Rostro De Analia EmptyThu Apr 16, 2009 4:48 pm

Анали (шпански јазик: El Rostro de Analia) е американска теленовела. Во главните улоги се појавуваат Елизабет Гутиерез, Мартин Карпан, Марица Родригез и со специјално гостување на Габи Еспино. Серијата е напишана од венецуелскиот писател, Умберто “Кико” Оливиери, но исто така е и римејк на венецуелската теленовела Марија, Марија. Во САД, серијата со прикажување започна на 20 октомври.
Кај нас серијата се емитува на Сител Телевизија во ударен термин.


АНАЛИ - EL ROSTRO DE ANALIA
Земја на потекло: САД/Колумбија
Година: 2008/09
Eпизоди: 120


Во оваа интригантна приказна, за амбиција, одмазда и да се испреплетат во светот на злосторствата и да се кова завера против Маријана Андраде (Габи Еспино), млада и успешна бизнисменка која открива дека нејзиниот маж има афера со нејзината братучетка Сара (Марица Родригез). Сара е убава, амбициозна и опасна жена вплеткана во мафија со дрога, која е неспособна за ништо друго освен за убиства како би го добила тоа што го сака.
Кога Маријана ја открива страшната вистина, таа ја напушта куќата и заминува, а средба лице во лице со жената која е пратена да ја убие неа. После атентатот на својот живот и автомобилската несреќа која и го остава лицето променето засекогаш. Еден научник ја пронаоѓа Маријана кој несвесно и го реконструира лицето во крива слика, која засекогаш ќе го замени текот на нејзиниот живот. Таа не може да се сети на ништо од своето минато, и сега е со лицето на Аналија (Елизабет Родригез), жената која се обидела да ја убие неа. Маријана е присилена да го живее животот во темнина на нејзиниот убиец. Во тој момент таа ќе живее двоен живот за борбата помеѓу љубовта и нејзината желба за одмазда. На крајот таа ќе биде присилена да одлучи ако може да прости, како би ја пронашла среќата дури и ако таа има прифаќање да живее во сенка на Аналија.

Улоги: Елизабет Гутиерез, Мартин Карпан, Марица Родригез, Габриел Порас, Химена Дуке, Габи Еспино, Зули Монтеро, Алехандро Шабан
Back to top Go down
https://magicschool.rpg-board.net
 
El Rostro De Analia
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» EL ROSTRO DE ANALIA

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Magic School :: COOL зона :: Серии и филмови-
Jump to: