Magic School
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magic School

Welcome!This is Magic shool and you will be happy and you will meet new friends!
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Книжара

Go down 
+4
Admin
Bube
DaviD
Dijan4e
8 posters
AuthorMessage
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

Книжара Empty
PostSubject: Книжара   Книжара EmptyThu Apr 09, 2009 11:46 pm

Ова е мојата книжара каде што јас работам.Тука можете да купете се што ви е потребно за училиште
Back to top Go down
DaviD
Moderator
Moderator
DaviD


Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 27
Location : Предавам Во Магична Школа

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptySat Apr 11, 2009 2:16 pm

Па ако можете да ми дадете една А4 тетратка црвено и сино пенкало и една папка.
(за пари нз како да платам)
Back to top Go down
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptySat Apr 11, 2009 10:56 pm

DaviD wrote:
Па ако можете да ми дадете една А4 тетратка црвено и сино пенкало и една папка.
(за пари нз како да платам)
парите ти се одземаат од профилот каде што имаш ваши пари
Back to top Go down
Bube
Moderator
Moderator
Bube


Posts : 182
Join date : 2009-04-10
Age : 27
Location : На концертот на Teen Angels

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptySat Apr 11, 2009 11:19 pm

ЗА МЕНЕ

Две тетратки (во квадратчиња),Сет линијари + шестар,Молив,гума,пенкало,Збирка задачи по математика
Back to top Go down
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptySat Apr 11, 2009 11:31 pm

се ке ви биде доставено или денес или утре
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 30
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptySat Apr 11, 2009 11:46 pm

za mene tefter
Back to top Go down
https://magicschool.rpg-board.net
Bube
Moderator
Moderator
Bube


Posts : 182
Join date : 2009-04-10
Age : 27
Location : На концертот на Teen Angels

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptySun Apr 12, 2009 2:23 pm

ЗА МЕНЕ

молив
гума
пенкало
коректор
тетратка голема
тетратка мала
учебник по македонски
тетратка со дебели корици за обработување на лектири
Back to top Go down
Maje

Maje


Posts : 53
Join date : 2009-04-12

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptySun Apr 12, 2009 3:14 pm

ЗА МЕНЕ

Две тетратки (во квадратчиња),Сет линијари + шестар,Молив,гума,пенкало,Збирка задачи по математика
молив
гума
пенкало
коректор
тетратка голема
тетратка мала
учебник по македонски
тетратка со дебели корици за обработување на лектири
Back to top Go down
emi attias y tea (emogirl

emi attias y tea (emogirl


Posts : 203
Join date : 2009-04-11

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptySun Apr 12, 2009 3:19 pm

географија предметот сте г заборавиле нисто не купувте затоа - - ке се редат хахах се салам Книжара 508537
мене ми треба
геогравски атлас
Back to top Go down
DaviD
Moderator
Moderator
DaviD


Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 27
Location : Предавам Во Магична Школа

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptySun Apr 12, 2009 3:39 pm

Па ако можете да ми дадете една А4 тетратка црвено и сино пенкало и една папка.
Back to top Go down
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptySun Apr 12, 2009 5:50 pm

DaviD wrote:
Па ако можете да ми дадете една А4 тетратка црвено и сино пенкало и една папка.
во шкафче да ти го однесам или ти ке ги однесеш?
Back to top Go down
DaviD
Moderator
Moderator
DaviD


Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 27
Location : Предавам Во Магична Школа

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptySun Apr 12, 2009 5:51 pm

Ај ако не те мрази однеси го отидов да јадам
Back to top Go down
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptySun Apr 12, 2009 5:53 pm

DaviD wrote:
Ај ако не те мрази однеси го отидов да јадам
ке го однесам
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 30
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptySun Apr 12, 2009 11:23 pm

a so stana so mojot tefter?
Back to top Go down
https://magicschool.rpg-board.net
Admin
Admin
Admin
Admin


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 30
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptySun Apr 12, 2009 11:26 pm

sory post vrz post ako moze i edno penkalo ubavo da lici Very Happy guma, moliv digitron i markeri
Back to top Go down
https://magicschool.rpg-board.net
emi attias y tea (emogirl

emi attias y tea (emogirl


Posts : 203
Join date : 2009-04-11

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptyMon Apr 13, 2009 8:16 pm

emogirl wrote:
географија предметот сте г заборавиле нисто не купувте затоа - - ке се редат хахах се салам Книжара 508537
мене ми треба
геогравски атлас
a so stana so mojte raboti?
Back to top Go down
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptyMon Apr 13, 2009 8:19 pm

сори ги заборавив ке стигнат денес или утре
Back to top Go down
dusica
Moderator
Moderator
dusica


Posts : 202
Join date : 2009-04-10
Age : 27

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptyMon Apr 13, 2009 10:30 pm

luge moze za mene eden moliv za sencanje,i blok br 5
Back to top Go down
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptyTue Apr 14, 2009 12:46 am

Се ви е доставено во вашите шкафчиња.Извинете што чекавте.Иначе да кажам дека тука исто така се продаваат енциклопедии,списанија,цедиња со музика.....
па на вас ви е ред да купувате а јас (редовно) да ви доставувам.Чаос
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 30
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptyTue Apr 14, 2009 9:42 pm

cek ne me svati jas sakam direktorski tefter takov crn nekoj penkalo isto takvo moliv i guma
Back to top Go down
https://magicschool.rpg-board.net
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptyTue Apr 14, 2009 9:55 pm

Admin wrote:
cek ne me svati jas sakam direktorski tefter takov crn nekoj penkalo isto takvo moliv i guma
аха ок ке ти ги доставам а оној да го избришам?
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 30
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptyTue Apr 14, 2009 9:56 pm

pa da moze
Back to top Go down
https://magicschool.rpg-board.net
0lgic@

0lgic@


Posts : 13
Join date : 2009-05-09

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара EmptySun May 10, 2009 4:10 pm

За мене тетратка А4 формат една со коцки една со линии 2 моливчиња, гума, пенкало 1 црвено едно сино и ако може да ми ги донесеш во шкафчето.
Back to top Go down
Sponsored content

Книжара Empty
PostSubject: Re: Книжара   Книжара Empty

Back to top Go down
 
Книжара
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Magic School :: Шопинг :: Книжари-
Jump to: